субота, 29 квітня 2023 р.

Хто як готується до літа, а я думаю, що оце вдягати на вулицю. Кожного року думаю, що мені потрібен якийсь стильок, якась гама, якісь прикольні джинсяври чи льняні брюки, прикольна сорочка та якісь аксесуари, щоби все було іменно шо цілісно та несло ідею. Яку — хз, але якось хочеться, щоб прикольно, і щоб не сильно нудило від літа, я ж так люблю літо. Коротше, купив прикольні сірі джинси, миша стайл. Хочу знайти ще якісь етно-прикинуті мокасіни. Футболок та сорочок наче вистачає ще на кілька років, хоча як знать.
***
До речі, гарний час для придбання взуття на наступну зиму. Зими, правда, тепер такі, що ношу здебільшого осіннє взуття, але черевики на сніжну погоду у мене вже кілька років, треба обновити, поки знижки. Хоча дружина скаржиться, що все завалено моїм взуттям, і в мене його овердохєра. Ну не знаю, не те щоб прямо так. Просто я його рідко купую, а викидаю ще рідше, от якось і накопичилося.
***
Була одна робота, покликали пограти на дві гітари в італійському ресторані. Взяв туди мандоліну також, поганяли з колегою різних італійських тем. Нарешті якась робота з мандоліною, таке перший раз у закладі італійської тематики. Хоча ні, десь у 2009 чи 2010 було пару схожих виступів у забігайлівці з італійською назвою, в тут саме центровий ресторан норм рівня. Матеріалу у мене вже на повноцінну програму, тільки от де та з ким її грати — поки що хз, але я ідейний адепт мандолінізму та налаштований цю програму якось просувати.

вівторок, 25 квітня 2023 р.

 


Кльове музло. Наче примітив, але спробуй зробити так, щоб був простір. Мінімум підписників, мінімум переглядів, все як завжди з тим, що справді варте уваги. Коли я думаю, що б я хотів записувати в студії, то точно щось таке, якийсь лаунж, ембієнт. Щоправда музла цього напряму дофіга, тому в комерційному сенсі треба так само розуміти, як його продати, а не лише як його зробити. Але принаймні такий стиль створення музики породжує відчуття, що ти наблизився до чогось у пошуках сенсів: такі звуки - це хоча б про щось, бо в цілому з сенсами якось туго, їх хочеться у щось вкласти, але найчастіше придивляєшся і бачиш: нє, не той контейнер.

понеділок, 24 квітня 2023 р.

Поїхали на дачу поблизу Києва, щоб зрозуміти, що там як після зими.
Усіма справами там завжди займався тесть, причому дуже ревносно, дружина могла щось там своє внести у планування ділянки чи ще щось, лише якщо його переконає, то була гра така, хочеш якоїсь свободи прийняття рішень — спробуй людину зацікавити та переконати, тоді він не буде заважати. Ясно, що всі моменти, пов'язані з водопроводом, електрикою і т.п., були лише під контролем тестя. Ми поїхали, щоб побачити, де тут самі розуміємо, що робити, а що ні, щоб хоча б ясність була, раптом десь треба викликати якогось спеца.
Виявилося, що все, що хотілося зрозуміти, стало ясно — де вентиль, яке там призначення яких кранів, як що правильно відкривати/закривати з урахуванням інженерних хитрощів — коротше, розчехлили там все, хоча тесть завжди створював декорацію, наче лише він тут розуміє призначення деталей та як що треба робити. Власне, частково через це я їздив туди 1-2 рази на рік, бо мене вкурвлювала обстановка побутового диктату та якихось порад, коли треба, скажімо, взяти одну палку, одразу отримаєш пораду, як не спіткнутися об іншу палку, хоча у мене є очі, та я дивлюсь під ноги. Я і так міська людина, що виросла в урбаністичному середовищі, мені вся ця природа, квіти, дерева і кущі просто до лампи, так завжди було. У якийсь момент я просто вирішив відмовлятися від поїздок на дачу завжди, коли нема чогось типу політичної доцільності.
Сьогодні не скажу, що там сильно втомився з побутовими заморочками, але було таке відчуття, що ці травки-квіточки-лужайки тупо жеруть мою енергію. Щоб туди їздити, мені потрібні конкретні цілі, бо просто побути в саду на повітрі — це не ціль, а неясно що, і до чого тут я. Поїхати зі шліфмашиною та шматком черепахового панцира — так, бо пиляти черепаху вдома нереально через сморід від кісткового пилу. У мене є один улюблений медіатор для мандоліни — черепаховий, краще нема, і він стирається, треба новий, плюс з кизилового дерева гарні медіатори, мало не кращі серед дерев'яних, а там є кизилові гілки. Ще можна туди поїхати робити шашлик, коли закортить чогось такого. Чи раків замовити. Ще от кебаб на дровах хочу якось забацать — може, влітку таке влаштую. Єдине, що б я там побудував, — це чайна хатинка. Хоча мене й поїздки у Чaгyaн влаштовують, там все це вже на терасі побудовано. Коли можна чогось не робити, нащо це робити? Це вже про систему цінностей та місце в ній об'єктів побутового призначення.

Але в цілому у мене є така мулька, що я не можу пропускати через себе ідеї якихось конструкцій, ремонтів, будівництва, навіть планування ділянки, щоб там жити. Я максимально абстрагуюся від таких питань, бо не розумію самої концепції прив'язаності до місця. Це не циганська мулька, бо те, що всі цигани кочові — міф. Це просто, мабуть, невміння вважати дім, де ти живеш, чимось таким, у що треба емоційно вкладатись, піклуватись про його вигляд, бо здавна звик, що дім — це місце, це потворність замазують якимись візуальними ефектами, типу людина лайно, вдома трешнина, але для інших — дивіться, яке в неї крісло, кавьор і телевізор. Необхідність робити вдома косметичний ремонт все одно наздоганяє. А прив'язаність до сільської хати — це певне заземлення, що категорично не моя тема. У місті краще, можна їздити на самокаті чи велосипеді, вжух — і всі обличчя швидко зникають за спиною. За містом асфальт такий, що не покатаєшся. Плюс у місті у кожного своя бетонна нора, він туди заліз, і його не видно й не чутно, і ти також у своїй норі зашифрувався, і всім ок. Всюди, де є суміжні ділянки та прозорі огорожі — всюди є чужа присутність, якихось людей видно, чутно, вони проходять біля ділянки та зиркають. "Якось люди так живуть, звикають, і нічо!" — ок, люди молодці, але це не моя тема. Як добре, що мене ніщо не змушує переїхати за місто, часто собі це кажу, коли дивлюся на ті гарні дерева та квіти.

середа, 19 квітня 2023 р.

Їздили з дружиною на Оболонь, щоб порішати залишок документальних справ та зустрітися з її братом, 9 днів учора було.
Треба сказати, швидкість вирішення документальних справ просто охрєнєвающа. Прийшов, 10-20 хвилин, і пішов. Нема довгих черг, жодних оцих "приходьте завтра, займайте чергу", швидке обслуговування. Не думав, що так буває, давно не ходив по інстанціях.
Мене якось торкнуло побувати у тих місцях, де я жив там з 2007 по 2012. Багато неба, ріка, купа кафе та магазинів, базар, метро — наче все, що треба для життя на районі. Коли звідти переїхали, у мене до того району було багато негативу, бо та комуналка з родичами дружини — це була окрема історія. Вже все вляглося, і той район я сприймаю чисто як місце, де було багато цікавого. У дружини інша тема. Коли ми звідти здриснули, вона довго звикала, але тепер про життя на Оболоні навіть згадувати не хоче. А я такий кажу: диви, тут же кльово, хоч бери й переїзди з цього центра.

Але варто було приїхати назад, як з'явилося відчуття: о, це ж нарешті мій центр. Майже всюди рівний афальт, щоб кататися на самокаті. Однорідна публіка на вулицях. Майже всюди по роботі близько діставатися. Коротше, цієї гарної Оболоні можна нахаватись за один день та повернутися у центр, де життя уже справді налаштоване.

вівторок, 11 квітня 2023 р.

Тестя не стало.
На початку березня у нього стався інсульт. Він тоді подзвонив моїй дружині, вона одразу викликала приватну швидку, повезли його у клініку, там всі потрібні процедури, він там пробув пару тижнів, спочатку слабо рухаючись, потім уже маючи прогрес з реабілітологом. Потім перевезли його додому, найняли доглядальницю, приходив реабілітолог. Прогрес був досить швидким, і рухомість лівої сторони потроху покращувалася. Останній раз, коли я його бачив, він уже швидше ходив, мав кращу хватку обома руками, мова ще стабілізувалася.

Утім він весь цей час розказував про те, що все те, що зараз відбувається, неправильно: правильно було просто померти, а усі ці покращення, реабілітація - це не має значення. І що було б з нашого боку правильно допомогти йому померти. Весь час говорив про це. Йому навіть антидепресанти призначили, він якийсь час їх приймав, мав уже бути накопичувальний ефект, але чи він був достатнім, то ще питання.

Коротше, без подробиць, але він вирішив, що таке життя йому не потрібне. Ясно, що у шоці всі, кому ми кажемо про це. Можна було б сказати: 79 років, нещодавно був інсульт, то й таке, й ніхто б не ставив питань, а що сталося, ну типу і так ясно, старість і всі діла. Але позиція дружини така, що вона не приховує того, що сталося. Якщо людина наклала на себе руки, то це так називається. Фізично чувак був з породи довгожителів, процес реабілітації у його віці був досить швидким, ще міг би пожити повноцінно. Але його уявлення про те, яким він мав би бути, гостре неприйняття стану, коли чогось не можеш, сильно йому боліло, і всі поступові покращення були просто нічим. Натомість він думав про майбутній повторний інсульт, після якого він може стати лежачим, і тоді все, життя перетвориться на кошмар. Не скажу, що у мене є на цю тему заперечення, хоча от фіксація на події, яка ще не відбулася, це не ок; але також правда те, що ймвірність повторного інсульту велика, ще й вік. Він за весь час аж до інфаркту у 68 років взагалі проскочив тему медицини, у нього все було нормально, ще й бігав, купався, тільки-но зійшов лід. Тому він вважав, що будь-яка хвороба лікується просто, треба зранку бігати та їсти домашній сир. Інфаркт тоді був стресом, але після стентування він, скажімо, встав і пішов. Хіба що купатися у льодяній воді тоді перестав. Аж тут все стало інакше.

Тут виникає питання: чи це саме наслідок інсульту, що десь гніздо кукухи зачепило? Не без того, але скоріше ні - просто людина завжди мала певне уявлення, жорстку установку: він завжди знав і казав, що чим жити інвалідом, краще не жити взагалі. Зовсім не нова фішка, і тоді, коли це вже було зрозуміло, це було немовби позицією стосовно себе, і не виглядало так, ніби була потрібна допомога психіатра, просто така особливість мислення, уявлення про доцільність життя у певних умовах.

Цю позицію він відстояв. Розуміння передумов дозволяє дружині і мені відносно легко це переносити - треба поважати чужий вибір. Його діло зробити вибір, наше діло з ним рахуватись. Над нами не висить печатка християнської моралі, ми живемо у великому місті, не розводимо теревенів на тему що люди скажуть чи ойой як же ж так можна, чому ж він про інших не подумав, а це ж не відспівають, а це ж нормально не поховають.

А чого не подумав? Подумав і написав: "Вибачайте, але це моє рішення". Тесть вперто йшов до мети і був впертим до кінця. Ця його впертість, яка доходила до абсурду, багатьох дико бісила у різних ситуаціях. Але ж позиція, якої ти дотримуєшся до кінця, викликає і повагу. Немає відчуття того, що сталося щось неочікуване. Хіба що, може, ми не хотіли думати, що розмови про безглуздість "такого" життя - це щось більше, ніж просто емоційна риторика на тлі депресивного розладу. Але так буває, люди кажуть якісь речі, і виявляється, що це серйозно. І вони не лише кажуть, а ще й думають саме так. І не лише думають і вірять, а ще й у змозі планомірно йти у заданому напрямку. А ти стоїш збоку й думаєш: та ладно, потеревенять, та й годі. Але ніт.

Звичайно, треба ще почекати, щоб зрозуміти свій стан та реальне ставлення до ситуації, дружина хоч і рівно тримається, але це ілюзія, бо майже беземоційне сприйняття деяких явищ має відкладену дію. Поки що важливо порішати поточні справи, пов'язані зі смертю тестя.

Але що заспокоює - закінчилася велика внутрішньосімейна театральна вистава, ось вже завіса. Буде зокрема менше рагульних маніпуляцій з боку брата, контекст стосунків брата та батька не буде зачіпати дружину. Марно сумніватися, що театр закриється, просто це буде інша вистава з дещо іншими сценарними моделями, принаймні більш керованими та зрозумілими.

Шкода, що тесть не пожив іще, не побував от улітку на дачі. Ми намагалися зробити його життя комфортнішим, навколо нього останнім часом крутилося стільки людей, всі приходили щось зробити корисне. Зробили, що змогли.

субота, 8 квітня 2023 р.

Дивимося тут більше серіалів. Новий сезон "Мандалорця" схожий на такий собі фан сервіс, якісь заповнюючі епізоди, щоб щось було, хоча трапляються прикольні серії, а є такі типу ні про що. "Краще подзвніть Солу" - гарний серіал, все на місці - картинка, темп, діалоги, акторська гра. "Карнівал Роу" гарно зроблений, але кінець якийсь мутний. Є сенс подивитися просто тому, що люди старалися, їздили на знімальні майданчики у Празі та вимальовували спецефекти.
***
Радує, що через сайт з продажу нот потроху росте середньомісячний виторг, і в цілому кліпання аранжувань має якийсь більш відчутний сенс, ніж пару років тому. Треба якісь нові аранжування забацати, але поки що завис, думаю, не можу просто механічно до цього підходити, хоча це було б доречно, щоб наростити об'єм.

Оце у неділю концерт бразильської тематики. Треба сказати, це реальний виклик. Мільйон акордів, серед яких майже кілька сотен тищ таких, які...