понеділок, 20 лютого 2023 р.

На даний момент у мене є купа ідей, що можна було б робити в цілях монетизації.

1. Продовжувати робити аранжування для продажу через сайт arrangeme. Я іноді виставляю нові аранжування, але щоб отримувати звідти якісь притомні комісії, треба тих аранжувань зробити в рази більше. Або переходити на інший майданчик, де комісії більші, бо 10% від продажу аранжування якоїсь сучасної музики — це ні про що, а от public domain — 50%, це вже щось.

2. Робити аранжування української музики, бо на них є попит серед українських вчителів, їх можна продавати напряму через фб. В окремих випадках напряму можна їх нормально так продати, особливо якщо це оригінально зроблений хіт. Але все це час від часу, і якщо дивитися на речі реально, я не буду приділяти українській музиці стільки уваги, щоб її аранжування завжди стояли на потоці.

3. Можна робити навчальні відео для ютьюба та таким чином продавати ноти різних фальсет та робити собі рекламу у якості викладача. Але щось мене зупиняє, я навіть реєстрацію на preply не дооформив.

4. Можна взяти штук 10 власних композицій та зробити pdf-збірку, просувати її окремо, також надрукувати паперових екземплярів, хоча не впевнений у доцільності друку, електронна збірка простіше та швидше продається. Та ж сама тема зі збірками аранжувань іншої музики, але я намагаюсь уникати якихось питань стосовно авторського права, тому у збірку попередньо увійдуть аранжування музики зі статусом public domain.

5. Можна завести патреон та виставляти там якісь навчальні відео, вправи та фальсети. Це цікаво та для мене було б ново, але я цю тему ще не вивчав. Ну і треба постійно оновлювати контент — з одного боку виникає відчуття "ыыы", з іншого боку — назвався автором контенту, продукуй контент.

6. Можна сконцентруватися на записі кількох треків, які будуть виставлені на сервіси типу спотіфай і т.д. Це більше статусне, ніж прибуткове: ось вам лінк на мої треки на спотіфаї.

7. Була ідея записати гітарних мінусовок під форми фламенко, щоб бажаючі могли під них щось імпровізувати. Звичайно, це ні фіга було б не фламенко, але перегляди б потроху набирало. Але як таке добро монетизувати — хз.

8. Ще є ідея зробити гітарну програму з контрабасистом, все йому розписати, щоб забацати дует з концертним репертуаром. Це насправді робиться досить швидко, і в мене є попередня домовленість з колегою.

***
Можна ще робити все потроху, як раніше, просто займатися поточною роботою, але результат буде такий самий, як і завжди — ні те ні се. Але поки я не відчую запал та наявність ресурсу, поки що так все й буде, це просто реальність, і у мене відсутня тяга себе нагнути та переконати, що я маю робити те або се. Якось мені вдається вірити у те, що я роблю те, що маю робити, а якщо щось мені (з того, що я роблю) не подобається, то це тому, що інакше поки що не вдається, але головне намітити курс, хоча б лежати у напрямку цілі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Оце у неділю концерт бразильської тематики. Треба сказати, це реальний виклик. Мільйон акордів, серед яких майже кілька сотен тищ таких, які...